Наш проект

Стислий опис:
Кожне століття народжує Ікарів, які стають символом нескореності людського духу.
Для української нації таким символом став В.Стус. Поезії Василя Семеновича – це крила Ікара, які вознесли його до сонця та назавжди змінили життя.
Життєвий і громадянський подвиг В.Стуса (1938-1985) відомий кожному українцеві, але вивчення поетової спадщини триває. Змушений більшу частину дорослого життя прожити далеко за межами (і за гратами) України, тему Батьківщини, її долі і дороги до незалежності       В.Стус зробив головною у  своїй творчості. Туга за Батьківщиною, такою рідною і такою чужою, зрадливою, звучить у більшості  його творів. До цієї теми долучається інтимна поезія
В.Стуса, бо у найдорожчих, найпотаємніших, найболючіших і найприємніших спогадах бринить думка: без Батьківщини людина не може бути щасливою, саме вона, як звичайна, земна жінка і є джерелом почуттів, асоціюється з самим життям. У  творах митця відчувається творча свобода, філософське осягнення вірності й зради самому собі, краси й бруду, суперечностей і гармонії буття. Сенс свого життєіснування поет вбачає у прикладі, він не боїться смерті, бо, як Ісус Христос, свідомий страждань, що випали на його долю.
Вірші В.Стуса  піднімають наш дух, вчать людяності, достукуються до нашої совісті.  Здається, що він завжди поруч з нами. Ми пишаємося тим, що він наш співвітчизник, один із найвидатніших українів.
Робота над проектом допоможе підліткам ознайомитися з творчістю свого мужнього співвітчизника, відчути ту безодню болю, печалі, гніву, які переповнювали його серце. 
Проект  творчий, колективний.
Проект орієнтований на учнів 11 класу.


Ключове питання:
Чому Василя Стуса ми називаємо одним із найвидатніших
українців?
Тематичні питання:
Чи розуміє сучасна молодь «Шевченка ХХ ст.»?
Чи є провина Стуса в тому, що він любив Україну?
Чи можна вважати життєвий шлях Василя Стуса прикладом для українців?
Змістові питання:
 Де і коли народився В. Стус?
Що найбільше вражає в його біографії та творчості?
Які твори В. Стуса Ви знаєте?

Комментариев нет:

Отправить комментарий